Hayatta Kalma Sanatçıları - Hans Magnus Enzensberger - İletişim Yayınevi

47.00 TL
9789750531767
Stokta yok
Ürün Açıklaması

S¸air ve yazar Hans Magnus Enzensberger, kimisi kahramanca kimisi utandırıcı yollarla, ama esas olarak eseriyle hayatta kalabilmis¸, bu¨tu¨n du¨nyadan yazarların kısa portrelerini c¸iziyor.

Aralarında Hamsun, Gorki, Colette, Jaroslav Haek, Ezra Pound, Ivo Andric¸, Ce´line, Breton, Brecht, Neruda, Baldwin, İsmail Kadare... gibi mes¸hurlar da var – o kadar fazla bilinmeyenler de. Bu arada, Orhan Veli Kanık da var. Kadri bilinmeyenler de var, s¸o¨hretle s¸is¸irilmis¸ olanlar da. Komu¨nistler, fas¸istler ve “renksizler” var. Hırs ku¨pleri de var, inzivasına c¸ekilmis¸ olanlar da. Fikri bir yana zikri bir yana sac¸ılanlar da var, sagˆlam tutarlılar da.

Enzensberger, bilgiye dayanan sagˆlam bir tasvirle beraber o¨znel yorumunu da esirgemeden, 20. yu¨zyılın kalburu¨stu¨ 99 yazarını anlatıyor. Keskin fırc¸a darbeleriyle c¸izilmis¸ zarif vinyetler...

“Kitap bu¨yu¨klu¨k hummasına kapılan, gu¨mbu¨rtu¨lu¨ bas¸arılar kazanan, sonradan go¨rmeler gibi bo¨bu¨rlenen ve gıcırtılı bir yoksulluk ic¸inde batıp giden yazarları bir araya getiriyor.”

Christian Thomas Frankfurter Rundschau

Sayfa:
321 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.00x19.50 cm
Basım Yılı:
Eylül 2021
Barkod:
9789750531767