Benim Adım Nergis - Coşkun Yeşilyurt - Aya Kitap

40.00 TL
9789944106887
Temin Edilebilir
Giriş Yapınız

Ürün satın almak için
lütfen üye girişi yapınız.

Ürün Açıklaması

Bizans Şahı’nın Kızı İmam Mehdi’nin Annesiyim…

İstanbulun sırlı sokaklarına bir çağrı, Benim Adım Nergis.Yüksek mimar Coşkun Yeşilyurt, sıradışı bir yolculuğa çıkarıyor bizleri. Bizans saraylarının loş ve uzun koridorlarında başlayıp  entrikalarla beslenen insanların, manastırlardaki cinsel sapkınlıklarına uzanan karanlığın ardından masumiyete uğurluyor. 

İmparator kızı Nergis ve Amoriumlu hekimin kızı Zaranın hikayesi, masumiyetle aşkın iç içe geçtiği Bizansta başlayıp Bağdat ve Samarraya uzanan zorlu bir yolculuğa çıkarıyor bizi.

Samarrada bambaşka bir kapı aralanıyor, zulümle beslenen saraylar ve adalete çağıran İmamın evinde, aşkla saygının, sevgiyle sadakatin sıcaklığı ve temizliğiyle soluklanırken İmam Hasan ve İmam Nakinin ölüme giden sürecinde sarsılıyoruz. 

Sırlanan Mehdinin doğumu ve zorlu yolculuğuyla hüzünlenirken, umarsızca ve cesaretle, kendisini sahiplenen babası Hoca Ömere denizleri aşarak ulaşan Zaranın yolculuğuyla tarihi, hayatı ve insanları sorguluyoruz.Kimbilir belki hepsi gerçektir, kimbilir belki hepsi masal. Kimbilir!

Marka:
Sayfa:
440 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Haziran 2015
Barkod:
9789944106887