Üst-İnsan - Cihan Özen - Cinius Yayınları

30.00 TL
9786257557979
Temin Edilebilir
Giriş Yapınız

Ürün satın almak için
lütfen üye girişi yapınız.

Ürün Açıklaması

“İnsan hakları yeniden yazıldı, düzenlendi ve genişletildi. Çünkü artık yeni söz sahibi türler vardı… “Üst-insan”, “biyo-insan”, “yapay-insan”, ve “alt- insan”...”

“İnsanlar arasında korkunç bir nitelik farkı vardır. Hatta öyle ki bazılarını hayvanlardan ayıran çok az şey vardır. Üst insan için geçerli olabilen tek bir ahlaki değer vardır, o da güç istencidir,”der Nietzsche geleceğe doğru ilerledikçe anlamını daha net kavradığımız felsefesini açıklarken.

Teknolojinin yaşamlarımızda kendine önemli bir yer bulduğu, yapay zekanın insanın varoluşunu bir yandan kolaylaştırıp, bir yandan da geleceğine zarar verip vermeyeceği öngörülerinin günden güne arttığı dünyamızda, geleceğe polisiye bir hikaye çerçevesinden bakan felsefi bir roman Üst-İnsan…

Eski dünya ile yeni dünya arasındaki benzerlik ve farklılıkların okuyucuya distopik bir bakış açısıyla yansıtıldığı Üst-İnsan’da geleneksel toplum değerlerinden ve ahlaktan bağımsız olarak, kendine özgü değerler yaratmayı bilen, iyinin ve kötünün ne olduğuna dair kararları kendileri veren ve hepsinden önemlisi sınıfı ne olursa olsun, kendisi için savaş verenlerin hikayelerini okuyacaksınız.

Hazırsanız, başlıyoruz…

Yazar:
Sayfa:
178 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.00x19.50 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2021
Barkod:
9786257557979