Çalışkan Karıncalar – Bu Nasıl Olabilir? - Marcin Brykczynski - Teleskop Popüler Bilim

89.00 TL
9786052522530
Stokta yok
Ürün Açıklaması

Genellikle biz yetişkinler, böcekler hakkında çok az şey biliriz ve onları ancak bizi rahatsız etmeye başladıklarında fark ederiz. Bu kitap 2-6 yaş arası çocukların çevrelerini gözlemlemeyi sevmeleri için hazırlanmıştır. Bu yaş aralığındaki çocuklar genellikle böcekleri izlemekten zevk alır ve onlar hakkında bilgi toplamaya hazırdır.

Çocuğunuzla birlikte karıncalar hakkında bir kitap okuyarak ve resimlerine bakarak böceklerin dünyasını daha iyi tanıyacaksınız. Bulmacaları onunla birlikte çözeceksiniz. Çocuklardan seçilen bitkileri veya hayvanları bulmalarını, örneğin renk gibi bir özelliği paylaşan seçili öğeleri adlandırmalarını veya saymalarını isteyebiliriz. Bu tür oyunlar, algı ve kavramsal düşünmeyi çalıştırır. Resimde ne olduğunu, hayvanların neden böyle davrandıklarını sorarak çocuğumuzu hikayeler anlatmaya teşvik edebiliriz. Böyle bir hikaye hayal gücünü harekete geçirir, problemleri yaratıcı bir şekilde çözme yeteneğini geliştirir ve konuşmanın gelişimini teşvik eder. Tüm bu etkinliklerle çocuğunuz bilgi edinecektir. Bu sayede pek çok şeyi eğlenceli bir şekilde öğrenir.

Bu kitap aynı zamanda çocuğunuzda doğa tutkusunu da uyandırabilir. Metinlerin ve illüstrasyonların en üst düzeyde sanatsal olması nedeniyle sanatla iletişim kurma fırsatı yaratır.

Çocuğunuzun yeşil tırtılın karınca yuvasına nereden geldiğini, çekirgenin kulaklarının nerede olduğunu veya bir sivrisinek ısırığından sonra cildimizin neden kaşındığını merak etmesini sağlayacak bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum. Büyümüş ve dünyanın güzel, eğlenceli ve ilginç olduğunu unutmuş olanlara bile.

Dr. Alicja Zagrodzka
Marii Grzegorzewskiej Özel Pedagoji Akademisi

Sayfa:
28 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
22.50x31.50 cm
Basım Yılı:
Eylül 2021
Barkod:
9786052522530